BJD

Soutěž BJD Kingdom

20. září 2014 v 22:03 | Erizu
V únoru (já vím, já vím xD) pořádala miyabi z BJD Kingdom soutěž k 4. výročí blogu, téma bylo "BJD Kingdom". A já se opožděně dostávám k zveřejněních všech fotek, nejen té soutěžní.

Musím říct, že focení jsem si mimořádně užila a s výsledkem jsem též spokojená (ono teda v podstatě jde o jednu pózu z více úhlů, ale něco na kombinaci MeiJuna a růžové prostě je xD), takže doufám, že se fotky budou líbit i vám ^^

Soutěžní příspěvek:

Valentýnský BJD sraz '14

20. září 2014 v 20:17 | Erizu
Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Tadá, fotky z února! *just kill me please*

Valentýnský sraz jsme tentokrát pojali stylově, téma bylo 'masquerade' a všichni tvořivci a odvážlivci v kostýmech byli naprosto dechberoucí. A já jim ještě jednou děkuju, sraz se dle mého názoru vyvedl.

Při focení většina nadávala a bránila se, ale osobně si myslím, že fotky jsou nádherné. Pokud by někdo ovšem seznal, že svou fotku absolutně nenávidí, tak mi dejte vědět (bo tu titulní koláž budu dávat na devianART a možná taky na DoA, tak vás z ní odstraním nebo dám přes obličej srdíčko nebo co uznáte za vhodné xD)

(pokud jsem to správně zamyklíkovala, tak kliknutím na obrázek byste se měli dostat do alba na rajčeti, kde jsou všechny fotky... ehm xD)

Vánoční sraz

9. února 2014 v 21:49 | Erizu
Pár vybraných fotek ze srazu. Tentokrát vážně málo, venku mrzlo a nebyla vůbec nálada fotit. Jo a bylo téma 'pohádky', tak šel MeiJun tak trochu za Marfušu :D

Syoss (Kůzle)

Monochrome

4. února 2014 v 13:41 | Erizu
Více fotek z měsíční výzvy na leden na téma Monochrome.

Byla to celkem sranda - téma se mi hrozně líbilo, ale neměla jsem absolutně žádnou inspiraci (ani barvu), následně mě něco napadlo... a pak mi to zas přišlo blbé... a pak mě něco napadlo... ale byla jsem moc líná xD... no a pak jsem se konečně dokopala k tomuhle a jsem spokojená, jak to dopadlo. A protože zrovna šiju a povaluje se mi tu spoustu off-white věcí a přišlo mi, že to šlo dobře s mintovou/tyrkysovou, tak jsem nafotila pár extra fotek :)

Adventures in Resin Sanding

14. ledna 2014 v 19:03 | Erizu
Možná jste postřehli, že už nějakou tu dobu u mě žijí dvě hlavičky bez tělíček, pracovně známí jako Tweedledum a Tweedledee. No a v rámci vánočních slev jsem se jim konečně odhodlala pořídit tělíčka, konkrétně od Mirodoll.

Cena byla velice lákavá, problém však byl se stavbou MSD těl. Jelikož moji kluci mají být... well, normální kluci a ne Herkulové, tak klučičí těla nepřicházela v úvahu. A tak bylo rozhodnuto: budou se brousit prsa. Díkybohu jsem naverbovala svého tátu, takže mám k dispozici nejen další pár rukou, ale i spoustu hračiček :)

Pomůcky:
respirátor (tady bych chtěla moc poděkovat Kitsu za trpělivost a rady, protože US názvy a normy se od těch našich hodně liší, takže bych bez ní byla ztracená)
svěrák
pilka na železo
různé velikosti pilníků
hrubší smirkový papír (myslím, že to je 560 nebo tak)
jemný smirkový papír na vyhlazení (1000)
ještě se hodí nějaký fukar k odstranění resinového prachu při práci :)

A teď už fotky z procesu (postupně sem budou přibývat další).

Sraz s Chris

13. prosince 2013 v 13:56 | Erizu
Když je taková zima a mlha, tak jsem si řekla, že bude pěkné se zahřát fotkami z jara... aspoň to je má výmluva, proč mi trvalo tak dlouho zveřejnit je XD

Takže... bez dalšího otálení, tady jsou fotky z jarního setkání s Chris, rockou hvězdou Shinem, Kvičkou a jejími kluky :) (v čajovně se k nám pak ještě připojila Isaaca, ale chlapce nechala bohužel doma)
Další kupu fotek najdete u Chris na blogu, protože její foťák byl jediný, který nakonci dne ještě fungoval xD určitě se podívejte, pokud jste je ještě neviděli :)

První pár "uměleckých" fotek.

Halloweenský BJD sraz '13

22. listopadu 2013 v 14:32 | Erizu
Juhů, pomalu se prokousávám všema fotkama a jdu zpět v čase :D

Takže, bez nějakého dlouhého kecání... v sobotu 2. listopadu se konal pravidelný BJD sraz a naše parta nemohla chybět, a to i přes fakt, že mi bylo extra mizerně (díky tomu a dešti jsem bohužel musela upustit od svého plánu jít v korzetu a dlouhé sukni :/). Faolan byl za trest na výměnném pobytu u aleen, která se nabídla k vytvoření jeho kostýmu... opravdu se jí povedl, její představivost a šikovné ruce bych vážně chtěla mít :D

Upravené fotky na mém FB a úplně všechno na rajčeti.

VMA: Velká Mostecká Akce

20. listopadu 2013 v 19:33 | Erizu
Tak nějak jsem se konečně pustila do dělání Faolanových tetování a grand finale byl nedělní únos Faolana do Mostu za Kůzletem a Anasis, které jsou světové odbornice (nebo taky výrobní linka XD) na lepení serepetiček na BJD. Díky mému poměrně velkému rannímu failu to celé málem padlo, ale upekla jsem chocolate chip cookies a popadla víno jako úplatek, takže mi bylo (asi?) odpuštěno :D

Den byl super - dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí (nejen) o Syossovi, zjistila, proč je Andras tak nabouchaný a potvrdila si, že Azzy a Faolan jsou nejspíš jednovaječná dvojčata či co - dokonce mají skoro stejné kalhoty xDD

Moc a moc děkuji Kůzleti za pomoc a pohostinnost a Anasis za zábavu :) a teď už k výsledkům... FOTKY JSOU 15+ protože byste z plešaté a nahé panenky mohli být taky traumatizovaní xD

BJD pyžamová párty - report

4. září 2013 v 14:46 | Erizu
*drumroll* Velký comeback! xD mám tak milion fotek a článků na zveřejnění, tak budu statečně bojovat proti blogu.cz a možná se mi je povede i zveřejnit xD

Day Out (Má vlast I.)

20. dubna 2013 v 19:35 | Erizu
Fascinována úžasným fotopříběhem mé oblíbené BJD majitelky, I-W-Stoopid, jsem se jím nechala inspirovat (doufám, že ne moc) a, když počasí dovolilo, se vydala společně s Kvičkou a jejími BJD na Pražský hrad. Mým cílem bylo zobrazit pohodovou atmosféru přátelského setkání a zároveň ukázat krásy Pražského hradu, tak snad se mi to alespoň trochu povedlo.

Název je vzatý z Smetanova cyklu symfonických básní a Vltava, nejnámější z nich, je něco jako soundtrackem tohoto photoshootu (dokonce jsme jí i slyšely při focení :D), tak si jí kdyžtak poslechněte, pěkně to ty fotky dokresluje.

(Další kousek, na který jsem tak trochu myslela při focení, je Rachmaninovův Moment Musicaux, Presto v E-mol - takové hudební zachycení MeiJunovi osobnosti.)

A ano, vím, že jsem pozadu s Deníkem náhodného stalkera, už se na tom pracuje (jako kdyby to někoho zajímalo :D) .
_________________________

Utterly fascinated with photostory from my favourite BJD owner I-W-Stoopid, I wanted to do something similar (hopefully not too much). So when the weather permited it I set out to Prague castle, along with my friend Kvicka and her BJD boys.

I wanted to capture the easy going atmosphere of friendly get-together and at the same time showcase the beauty of Prague castle... I hope I at least partly succeeded. The title translates as 'My homeland' and it's the name of Bedřich Smetana's set of symphonic poems, one of which - Vltava - I had stuck in my head when creating this (and we even heard it playing in front of the castle :O). Give it a try, it's an amazing piece and it captures the Prague spirit perfectly.

(Another song which might go with this photoshoot is Rachmaninoff's Moment Musicaux, Presto in E minor - the main melody is somehow serene yet bold and the undertones are crazy and whirlwind-like, it pulls you in instantly and it keeps getting faster and more forceful... just like MeiJun.)


Faolan

13. února 2013 v 15:07 | Erizu
Jméno: Faolan
Rasa: Fea (vílák XD)
Věk: nějaké století už to bude, v lidských letech by mu bylo tak 21
Oči: vodově hnědé (skleněné 14mm)
Vlasy: původně blond, přebarvené na zeleno - rád s nimi experimentuje (paruka: limitovaná edice od Leekeword)
Tetování/piercing: zatím nic, ale plány do budoucna jsou velké (měl by mít vytetovaná křídla na zádech a ještě pár dalších věcí)
Oblečení: miluje punkový styl a svojí koženou bundu, trika se Sex Pistols, do práce ležérní oblek

Má rád: ženy, Sex Pistols, nikotin, dobrou brandy, Britney Spears (což se ovšem NIKDO nesmí dozvědět), punkové/rockové koncerty, svojí koženou bundu, vestičky
Nemá rád: shapeshiftery (jedná se o vrozený instinkt, ale Faolan se ho snaží potlačit a vycházet se všemi... vlkodlaci ho však stále mírně odpuzují), slabochy, popové písničky (hlavně ty přeslazené o věčné lásce), fanatiky všeho druhu zvláště však náboženské, olovo, dotíravé lidi
Osobnost: Navzdory křehkému vzhledu a malé výšce je Faolan dosti dominantní a mírně sadistický, jeho mateřským jazykem je sarkasmus. Působí jako tiché a mírné individuum, ale ve skutečnosti je docela cholerický. Během svého pobytu mezi lidmi zažil vzestupy a pády spousty režimů, viděl, jak se ze silných lidí stávaly trosky, takže ho nic jen tak nerozhodí.

Deník náhodného stalkera I.

12. února 2013 v 12:45 | Náhodný stalker
Po dlouhé odmlce si jdu opět povídat se sebou a s Kvičkou (která stejnak už všechno slyšela xD).

Takže, letos jsem se nechala mírně inspirovat Kvičky fotoprojektem 365 dní a budu se snažit pravidelně zveřejňovat fotky.
Jedná se o takový hybrid mezi fotoprojektem a deníkem - vždy na konci měsíce sem dám různé fotky z BJD prostředí, které jsem za tu dobu nastřádala a něco krátkého k nim i napíšu. Název vnikl celkem náhodou - minulé léto jsme s Kvičkou vyrazily k rybníku fotit kluky a já nějak náhodou prohodila, že díky mému foťáku (2003 - 2013, ať je mu zem lehká XD) mají fotky kvalitu zhruba stejnou, jako kdyby si je fotil nějaký stalker (a nakonec, všichni dolls owners jsme jen nebozí stalkeři, snažící se nahlédnout do života BJD...) XD

Rovnou jsem hodím fotky za leden, hned takhle na začátek je jich celkem málo, ale život je mrcha a já měla na práci nějak moc věcí -__-"

Ještě poslední poznámka - jméno BJD a jejího majitele najdete vždy, když najedete myší na fotku.

Faolan BO (LUTS Juri A 2007/BBB Apollo)

13. prosince 2012 v 12:18 | Erizu
Tak, už jsem sem dlouho nic nedávala a původně jsem chtěla počkat, až bude BO na BJD Kingdom, ale bůhví, kdy to bude XD

Juri A 2007 byla jedna z mých vysněných hlav, proto jsem vůbec neváhala, když jsem jí na začátku tohoto roku viděla na DoA za dost dobrou cenu. Tělo jsem k ní zatím neplánovala, ale nakonec jsem podlehla Faolanově vyčítavému pohledu a po pár problémech je konečně kompletní (tělo máme také z DoA a jsme nadmíru spokojeni, má stejný stupeň zažloutnutí jako hlavička :D). Za zmínku ještě stojí, že face-up je můj amatérský pokus a eventuelně půjde dolů a také ještě přibudou křídla a pár piercingů.


Všichni byli neposední, když jsem před ně postavila zabalenou krabici, a po menší bitce o nůžky se rozbalování opět ujal MeiJun.

30 Q&A - Den osmadvacátý

20. října 2012 v 20:53 | Erizu
Pošli fotku s šílenou nebo přiblblou pózou.

Tak těch má MeiJun kupu :D
Ale raději sem dám jenom jednu, ať nemám doma moc velké peklo :DD

Post-Depresion Pic Spam

19. října 2012 v 17:13 | Erizu
Takže. SOOM v rámci akce Zabijme Elišku (krycí název: Special Order) umožňuje lidem koupit si BJD, které se už neprodávají, za podmínky, že nebudou stejné jako originál (jiné fantasy části, jiná barva resinu,...). To není žádná novinka. ALE.

Od 27. 09. do 17.10. bylo možné v rámci této akce koupit mou absolutně top-need-to-have dream BJD, Idealian Hyperon. A když se to tak vezme, není ani tak drahý. Ale stále to je zhruba 16.000 Kč. Můžu říct, že už jsem byla skoro rozhodnutá ho koupit, díkybohu mě od toho odrazuje jeho tělo. Je dost namakané, což není zrovna můj styl. Navíc se vsadím, že je neuvěřitelně těžký, takže by mi pouze seděl doma. A tak jsem se vzdala své dream doll, což bylo celkem bolestivé... a tak, abych si pěkně vetřela sůl do ran, šla jsem na DoA a procházela mé oblíbené Hyperony (ale kupodivu to fungovalo i na uklidnění XD).

A proto tenhle pic spam s mýma oblíbencema... abych nemusela pod každý obrázek psát model, rovnou říkám, že všechno jsou Idealian Hyperon od SOOM.

Doktor Zacharias Smith Forester owned by raito on DoA

30 Q&A - Den sedmadvacátý

19. října 2012 v 15:44 | Erizu
Máš oblíbence mezi svými vlastními BJDs? (Neboj, neřekneme to ostatním ;D)

Nemám ;D

30 Q&A - Den šestadvacátý

18. října 2012 v 17:26 | Erizu
Zase jsem vynechala den. I have no excuse >.<

Dělala si někdy svůj vlastní face-up? (Myslíš, že někdy budeš?)

No... svůj vlastní face-up si dělám prakticky každé ráno a dopadá katastrofálně :D (I'm kidding, dudes)

Ano, Faolan mám můj face-up (i když jen prozatimní) a Tweedledum (working name :D) také. Tweedledee (working name, again :D) je v tuto chvíli pomalovaný Kvičkou, ale taky se chystám ho domalovat.

30 Q&A - Den pětadvacátý

16. října 2012 v 21:30 | Erizu
Upravovala si někdy BJD? (Myslíš, že někdy budeš?)

No. Držela jsem MeiJuna za ruku, když mu Kvičky bratr dělal vrtačkou dírky do uší a pak jsem dotvarovávala jeho dračí zoubky, které mu vykouzlila prozměnu aleen. Takže vlastně moc ne XD

A ano, Faolan bude můj vlastní punk vílák a jako takový bude mít piercing v zádech a na obličeji, takže tam hodlám nějak zasahovat. Takové pracičky jako otevírání/zavírání očí, prodlužování uší, atd. nechávám ale raději na zkušenějších lidech :3

30 Q&A - Den čtyřiadvacátý

15. října 2012 v 21:16 | Erizu
A tvá oblíbená část tvého koníčku?

Je toho taky hodně a myslím, že převažují negativa :) ale hlavně asi, ironicky stejně jako ta neoblíbená část, jsou to opět lidé. Navzdory pár negativním zkušenostem jsou většinou majitelé/nadšenci velice milé osůbky a srazy jsou naprosto úžasná záležitost (zvláště, když jsem slyšela, jak vypadá takový běžný BJD sraz v Rusku, popřípadě některé Berbie/Tonner srazy u nás).

30 Q&A - Den třiadvacátý

14. října 2012 v 15:54 | Erizu
A teď už dnešní...

Je nějaká část tohoto koníčku, kterou nemáš ráda?

Je. A je jich překvapivě dost. Ale žádná nemá nic společného s BJD samotnýma jako spíš s lidmi. Vadí mi věčné nářeky lidí, že je to "moc drahé". Uvědomte si, co kupujete, a pak se ceně divit nemůžete, není to zas tak jednoduché tu BJD vyrobit. Když holt chci nějakou dražší panenku, tak zatnu zuby a šetším trochu déle a trochu více...

Pak je tu taky, jak už anninke poznamenala, věčné hašteření o to, co je off-topic a co ne (to je tedy spíš na mezinárodní úrovni, než v české komunitě). A elitářství (ale to se ČR také netýká).

Dále mi vadí lidé, kteří si BJD koupí naprosto bez rozmyslu. Pak to dopadá dost katastrofálně.

No a nakonec úplně zbožňuji ochotu českých majitelů BJD. Jak psala Kvička, v poslední době se nám tu množí BJD jak houby po dešti, ale do měsíčních výzev chodí stále méně příspěvků a na srazech také vídám jen známé tváře, málokdy se stane, že by přišel někdo nový. Někteří si zase vůbec neváží toho, co miyabi pro českou komunitu udělala (silně pochybuji, že by bez ní nějaká byla), dokonce se, co jsem pochopila, stalo, že nějaké slečny kopírovaly její články z BJD Kingdom.

30 Q&A - Den dvaadvacátý

14. října 2012 v 15:23 | Erizu
Zase zpoždění. Tak nějak jsem včera pociťovala následky pátečního party hard... a pak jsem šla na sushi. In short, something called social life got in my way... I'm a loser, I know XDD

Tvoje oblíbená věcicka pro BJD (=jakákoli věc ve velikosti BJDs)?

Hmm, to je těžká otázka. Myslím si, že jsou to tyhle malé karty, které Sebastian dostal od Wolfí (snad) v minulé vánoční víle.

Shopping Spree - BJD Style

14. října 2012 v 14:54 | Erizu
Dnes jsem byla vyprovodit kamarádku na nádraží a u té příležitosti jsme se stavily v This&That a Claire's. A těžili z toho samozřejmě jen mí resinoví "miláčci" (z čehož měla kamarádka velikou psinu XD)

Taška prodělá velké změny - budu muset zašít díru na dně (nechápu, proč tam je, ale neva, podšívka to vyřeší),
udělat nějaké řemínky, aby si to měl MeiJun za co držet, a možná se bude i mírně zužovat. Náušnice bude muset
dostat menší plíšek, protože tenhle je na jeho ucho směšně velký. A kačenka možná příjde o své punkové háro :D

30 Q&A - Den dvacátýprvní

12. října 2012 v 15:51 | Erizu
BJD, kterou miluješ, ale nikdy si jí pravděpodobně nepořídíš?

Paradoxně je to, stejně jako má dream doll, Hyperon.

Teď se dá znovu koupit a já jsem váhala, jestli si ho pořídím nebo ne, ale nakonec jsem si uvědomila, že je dosti velký a těžký (a namakaný >.

*emo moment over* Také si asi nikdy nepořídím Lucifera od Angel Studio a ani Resinsoul Songa, do kterého jsem se nedávno zamilovala... no a pak ještě DZ Hong - byl první BJD, co jsem chtěla a měl přijít po MeiJunovi, ale bohužel je mu dosti podobný, takže ho jen obdivuji na fotkách jiných.

A ještě poslední (haha, je to nějak dlouhý výčet XD) je Schuster Fei od heise. BJD od ní jsem chtěla od chvíle, co je začla vyrábět. Ale nelíbí se mi jejich výraz, takže asi nic nebude (i když ti noví...)

30 Q&A - Den dvacátý

11. října 2012 v 14:40 | Erizu
Tvá dream doll?

SOOM Idealian Hyperon

30 Q&A - Den devatenáctý

10. října 2012 v 13:22 | Erizu
Nejméně oblíbená společnost?

Asi žádná. Dělím je na "mám ráda jejich BJD a sleduji je", "líbí se mi pár jejich BJD a občas se podívám, jestli je něco nového" a "jsou mi ukradené, na jejich stránky ani nelezu". Ale faktem je, že nikdy nepochopím, co lidé vidí na VOLKS a tak trochu i Iplehouse.
 
 

Reklama