Atlas mraků

12. února 2013 v 13:54 | Erizu |  Filmy & seriály


Probouzím se ze zimního spánku, a tak sem s velký zpožděním dávám své dojmy ohledně Cloud Atlas. Na tenhle film jsem se moc těšila a vůbec nezklamal, spíš naopak vysoce předčil očekávání. (I když největší zážitek z kina mám díky agresívní paní, co na mě řvala, že jí kopu do sedačky... jen tak pro info jsem na ní svýma kráťoučkýma nohama ani nedosáhla :D)

Jestli je jedna věc, která skoro jistě zaručí, že se mi kniha/film/seriál/komiks/whatever bude líbit, pak je to prolínání aspoň 4 dějových linií, což Atlas mraků zvládá bravurně. Někteří mí známí říkali, že se mírně ztráceli, ale mně přišlo, že kousky příběhů byly poskládány velice dobře, přesně tak, aby do sebe zapadaly jako puzzle.
Příběhů bylo celkem dost a skoro všichni herci se v každém objevili, ne jen jako hlavní postavy, ale třeba jen jako cameo (a některá byla vážně úsměvná, je zábavné tyhle mini role hledat). V paměti mi nejvíc utkvěl příběh o útěku z domu s pečovatelskou službou, plný černého humoru, ale všechny byly zajímavé a během těch 3 hodin jsem se vůbec nenudila.
Herecké výkony byly také špičkové, dokonce i Tom Hanks - herec, kterému se vyhýbám, pokud mohu - se mi zde moc líbil, zvláště jako gangster Dermot Hoggins :D
Nějak se mi nedaří vyjádřit, co jsem pobrala jako hlavní podstatu filmu, ale asi bych to shrnula do toho, že vše co uděláte, ať se vám to zdá třeba i zbytečné, pomáhá tvarovat budoucnost.


Je mi celkem jasné, že tento film se pro mě stane lahůdkou, kterou jednou za čas dám do DVD a budu plně vychutnávat, a tudíž si u mě zasloužil celých 10 hvězdiček.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama